Teamet bag

Vil du være en del af rejsen?

Vil du være en del af en førende og voksende fintech-virksomhed? Trives du med at smøge ærmerne op og arbejde i et ungt og dynamisk arbejdsmiljø, hvor vi hele tiden stræber efter at blive endnu bedre og mere effektive og innovative? Kan du lide at arbejde i en virksomhed, der er gennemsyret af et teknisk fokus i alt fra brugerflade og salg til markedsføring og analyse? Vil du gerne arbejde sammen med engagerede kollegaer og samtidig tage et stort ansvar? Så er vi den arbejdsplads, du søger! Tjek vores ledige stillinger nedenfor.

 


Aktuelle ledige stillinger:
  • Customer Consultant
    Vi leder efter en ny kollega til at rådgive alle vores kunder. Du kan se mere og ansøge 
    her.

 


Looking for a job within Lendo Group?

For interested applicants speaking English, we advise browsing our Lendo Group Website - there you can find all the relevant information about us as a company, our values and browse vacant positions.

Johan Malmsten
Kristoffer Koch Petersen
Head of Commercial
Email: kristoffer.petersen@lendo.dk
Peter Løbner
Head of Marketing
Email: peter.lobner@lendo.dk
Marlene Danielle Goodhew Jacoby
Head of Product
Email: marlene.jacoby@lendo.dk
Jakob Lee Gunnløgsson
Head of Product Design
Email: jakob.lee@lendo.dk
Simon Christensen
Customer Relations Manager
Email: simon.christensen@lendo.dk
Cecilie Gerber
Customer Consultant
Email: cecilie.gerber@lendo.dk
Joachim West
Customer Consultant
Email: joachim.west@lendo.dk
Lærke Zacho Andersen
Customer Consultant
Email: laerke.zacho.andersen@lendo.dk
Victoria Willumsen
Customer Consultant
Email: victoria.gamrath@lendo.dk
Frederik Nørgaard
Customer Consultant
Email: frederik.n.norgaard@lendo.dk
Peter Løbner
Head of Marketing
Email: peter.lobner@lendo.dk
Mia Holbek
Content Manager
Email: mia.holbek@lendo.dk
Lea Sivertsen
CRM & Paid Social Manager
Email: lea.sivertsen@lendo.dk
Philip Sebastian Merrild Archibald
Performance Marketing Lead
Email: philip.archibald@lendo.dk
Joachim West
Digital Marketing Planner
Email: joachim.west@lendo.dk
Mathias Wraa-Hansen
Mathilde Nikolajsen Dahl
Graphic Designer
Email: mathilde.dahl@lendo.dk
Kristoffer Koch Petersen
Head of Commercial
Email: kristoffer.petersen@lendo.dk
Nikolai Rud
Partner Manager
Email: nikolai.rud@lendo.dk
Marie Louise Ellehuus
Partner Coordinator
Email: marie.louise.ellehuus@lendo.dk
Jakob Lee Gunnløgsson
Head of Product Design
Email: jakob.lee@lendo.dk
Marlene Danielle Goodhew Jacoby
Head of Product
Email: marlene.jacoby@lendo.dk
Mathilde Nikolajsen Dahl
Graphic Designer
Email: mathilde.dahl@lendo.dk
Bedømt til 4.8/5 baseret på 2.701 anmeldelser. Viser vores seneste anmeldelser.
Trustpilot