Teamet bag

Vil du være en del af rejsen?

Vil du være en del af en førende og voksende fintech-virksomhed? Trives du med at smøge ærmerne op og arbejde i et ungt og dynamisk arbejdsmiljø, hvor vi hele tiden stræber efter at blive endnu bedre og mere effektive og innovative? Kan du lide at arbejde i en virksomhed, der er gennemsyret af et teknisk fokus i alt fra brugerflade og salg til markedsføring og analyse? Vil du gerne arbejde sammen med engagerede kollegaer og samtidig tage et stort ansvar? Så er vi den arbejdsplads, du søger! Tjek vores ledige stillinger nedenfor.

 


Aktuelle ledige stillinger:
  • Customer Consultant
    Vi leder efter en ny kollega til at rådgive alle vores kunder. Du kan se mere og ansøge 
    her.
Johan Malmsten
CEO for Lendo Danmark
Email: johan.malmsten@lendo.dk
Kristoffer Koch Petersen
Head of Customer & Partner Relations
Email: kristoffer.petersen@lendo.dk
Tobias Hagen Christensen
Head of Product
Email: tobias.christensen@lendo.dk
Peter Løbner
Head of Marketing
Email: peter.lobner@lendo.dk
Simon Christensen
Customer Relations Manager
Email: simon.christensen@lendo.dk
Marie Louise Ellehuus
Customer Consultant
Email: marie.louise.ellehus@lendo.dk
Cecilie Gerber
Customer Consultant
Email: cecilie.gerber@lendo.dk
Joachim West
Customer Consultant
Email: joachim.west@lendo.dk
Nikolai Rud
Retail Partner Manager
Email: nikolai.rud@lendo.dk
Peter Løbner
Head of Marketing
Email: peter.lobner@lendo.dk
Mia Holbek
Content Specialist
Email: mia.holbek@lendo.dk
Lea Sivertsen
Digital Marketing Planner
Email: lea.sivertsen@lendo.dk
Linda Laursen
SEO Specialist
Email: linda.laursen@lendo.dk
Philip Sebastian Merrild Archibald
Digital Marketing Specialist
Email: philip.archibald@lendo.dk
Lina Skernby
Digital Marketing Planner
Email: lina.skernby@lendo.dk
Kristoffer Koch Petersen
Head of Customer & Partner Relations
Email: kristoffer.petersen@lendo.dk
Marlene Danielle Goodhew Jacoby
Partner & Product Manager
Email: marlene.jacoby@lendo.dk
Nikolai Rud
Retail Partner Manager
Email: nikolai.rud@lendo.dk
Tobias Hagen Christensen
Head of Product
Email: tobias.christensen@lendo.dk
Jakob Lee Gunnløgsson
Product Manager
Email: jakob.lee@lendo.dk
Marlene Danielle Goodhew Jacoby
Partner & Product Manager
Email: marlene.jacoby@lendo.dk
Bedømt til 4.8/5 baseret på 1.475 anmeldelser. Viser vores seneste anmeldelser.
Trustpilot